piątek, 11 grudnia 2015

Matko! Zrelaksuj się!


Kup sobie kielich!


Taki z grubego szkła, porządny, ciężki, który dobrze leży w dłoni. Z takiego naczynia przyjemnie się pije. Najlepiej niech jego ścianki mają załamania lub wypustki, które będą rozpraszać światło, a dodatkowo zacieków ze zmywarki nie będzie na nim widać. Niech będzie w Twoim ulubionym kolorze. Niech stoi zawsze poza zasięgiem dziecka, bo jest tylko TWÓJ.
Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz, to nie szkodzi, bo szklaneczki na nóżce nie są tylko do alkoholu! Do kieliszka nalejesz lemoniadę, soczek, wodę, co tylko chcesz! Możesz dorzucić zamrożone w lodzie owoce, listki mięty, jadalnego kwiatka, czy po prostu cytrynę. Możesz dołożyć palemkę, kolorową parasolkę i poczuć się przez chwilę, jak na wakacjach. Albo lepiej, jak królowa :)

Usiądź wygodnie… Rozłóż  się  w fotelu, odetchnij i pozwól sobie delektować się ulubionym napojem, Twoją chwilą. Niech ona nadchodzi codziennie. Nie zapominaj o niej! Tylko niech Cię nie kusi robić w tym czasie listy zakupów, albo planować co na kolację! Włącz sobie jakąś durną telenowelę, albo lepiej popatrz bezmyślnie przez okno.

Zdarzyć się może, że nie cierpisz pić z kieliszka, rozumiem. To niech to będzie kubek, filiżanka. Odszukaj ulubioną płytę, dawno nie słuchaną. Albo audiobooka. Albo kup sobie pisemko z krzyżówkami, jeśli lubisz. Cokolwiek, co da ci kilka minut dziennie tylko dla Ciebie. Bez planowania, bez pośpiechu.

Młode mamy mają to do siebie, że czasami zapominają o drobiazgach, które umilić mogą im krótkie chwile relaksu. Ba, zapominają o chwilach relaksu! Zapominają o sobie.

Ty nie pozwól na to. Ty jesteś Matko najważniejsza. Pamiętaj!

A praca i szef poczekają chwilę! Mój kielich kiczem zalatuje, ale przynajmniej Mąż mi go nie tyka! :PTylko nie kupuj takiego kubka! 

dawanda.pl


P.S.
A ja znowu o piciu? :) Matka karmiąca... :PBrak komentarzy :

Prześlij komentarz